Browse By

Gdzie można zrobić test na koronawirusa w Holandii?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, wiele osób podróżujących do Holandii w celach turystycznych oraz zarobkowych zastanawia się, czy będzie możliwość swobodnego wjazdu oraz poruszania się po terytorium kraju i gdzie, w razie wystąpienia niepokojących dolegliwości, należy się zgłosić, aby wykonać test na obecność koronawirusa. Dzięki naszemu artykułowi dowiecie się, kiedy wykonać test na COVID-19 i gdzie można się zgłosić, jeśli Wasz stan zdrowia będzie Was niepokoił.

Kiedy wykonać test na obecność koronawirusa?

Przebywając w Holandii, test mający potwierdzać lub wykluczać obecność koronawirusa w organizmie, należy wykonać w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów. Do najbardziej powszechnych symptomów należą bóle głowy, gorączka, ogólne osłabienie i katar, a często jako pierwsza występuje utrata smaku i węchu. Dolegliwości te nie są charakterystyczne i łatwo pomylić je z przeziębieniem czy grypą, dlatego wcześnie wykonany test pozwala odróżnić COVID-19 od innych chorób.

Gdzie można wykonać test na koronawirusa w Holandii?

Procedura wykonywania testów na koronawirusa w Holandii podyktowana jest zaleceniami Ministerstwa Dobrobytu, Zdrowia i Sportu. Jeśli odczuwasz łagodne objawy, które nie postępują szybko (katar, ból gardła), należy zadzwonić pod numer 0800-1202 w celu ustalenia terminu wizyty i pozostać w domu aż do dnia, na który wyznaczono pobranie wymazu. Jeśli natomiast Twój stan szybko się pogarsza, a ponadto odczuwasz zagrażające życiu dolegliwości (wysoka i niespadająca gorączka, duszności), należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub puntem lekarskiej pomocy doraźnej.

Oferty pracy w Holandii znajdziesz tutaj>>

Ważne jest to, aby kontakt, w miarę możliwości, odbywał się drogą telefoniczną. Chociaż w Holandii działają mobilne punkty, w których każdy może się przetestować, rekomendowane jest wcześniejsze umówienie drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Przy braku występujących objawów, zrobić test można w miejscach, które są stowarzyszone w następujących firmach: Medicorps, Testen voor toegang, Health services the Netherlands B.V i How are you diagnostics. Na stronie każdej z wymienionych firm znajdują się lokacje, w których można się zbadać i numery telefonu pod którymi można się zarejestrować. Przykładowo, strona Testen voor toetang pozwala na wybór aktywności, dla której test jest konieczny, a następnie na podstawie daty wydarzenia i miejsca zamieszkania dopasowuje termin testu i miejsce, w którym badanie się odbędzie.