Browse By

Ile się zarabia na poczcie?

Click to rate this post!
[Total: 28 Average: 2.5]

Poczta Polska jest największym w kraju pracodawcą, który zatrudnia na umowę o pracę. W najbliższych latach planuje zwiększenie zatrudnienia, a kluczowym czynnikiem mającym przyciągnąć kandydatów są zarobki. Jak ta kwestia przedstawia się w rzeczywistości?

Zarobki na poczcie jako listonosz

Na początek kilka słów o tym, na jakie zarobki na Poczcie Polskiej może liczyć listonosz – jest to bowiem profesja, która najbardziej kojarzy się ze wspomnianą firmą. Przeciętne wynagrodzenie w tym zawodzie wynosi 2200 zł brutto. Ostatecznie jego realna wysokość jest podyktowana rozmaitymi przesłankami takimi jak np. staż pracy, premie, miejsce zatrudnienia czy ilość kilometrów pokonanych prywatnym pojazdem mechanicznym wykorzystywanym w celach służbowych.

Jakie są zarobki na poczcie?

Jeśli chodzi o zarobki na poczcie w okienku czy zarobki asystenta na poczcie, trudno znaleźć informacje co do konkretnych kwot – Poczta Polska ich nie podaje. Należy jednak przypuszczać, iż zdaniem pracowników pensje przez długi czas nie były satysfakcjonujące, o czym świadczy to, iż w 2017 r. toczyły się ostre, intensywne dyskusje na ten temat. W rezultacie w ubiegłym roku zarobki na poczcie zostały podniesione – pracownicy dwukrotnie doczekali się podwyżek. Zgodnie z osiągniętym porozumieniem podniesione zostały najniższe zarobki – Poczta Polska w II połowie 2017 r. wypłaciła najmniej zarabiającym pracownikom o ok. 400 zł brutto więcej. A zatem jakie zarobki w Poczcie Polskiej po podwyżkach można otrzymać? Przedstawia się to w następujący sposób:

– minimum 2300-2500 zł brutto (wraz z premią miesięczną za jakość pracy) po okresie próbnym,

– dodatkowa premia za wyniki – do 354 zł brutto kwartalnie,

– trzynastka dla osób z minimum rocznym stażem pracy,

– dla pracowników z minimum 3-letnim stażem pracy – dodatek stażowy w wysokości od 3 do 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

Praca na poczcie – zarobki to nie wszystko

To, na ile atrakcyjne są zarobki w okienku na poczcie czy na innych stanowiskach, kandydaci muszą ocenić we własnym zakresie. Niemniej należy pamiętać, iż swoim pracownikom Poczta Polska oferuje również rozbudowany pakiet socjalny, na który składają się m.in.:

– różnego rodzaju dofinansowania, np. do nauki, wypoczynku i aktywności fizycznej,

– rabaty na produkty partnerów biznesowych spółki,

– możliwość skorzystania z ubezpieczeń grupowych i opieki zdrowotnej na preferencyjnych warunkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *