Browse By

Ile się zarabia w Biedronce?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 2]

Czy podejmowanie pracy w sieciach handlowych takich jak Biedronka się opłaca? Jak się okazuje, kwestia wynagrodzeń prezentuje się w praktyce znacznie lepiej aniżeli wielu osobom się wydaje – choć wciąż można się zetknąć z opiniami, ze Biedronka kiepsko wynagradza swoich pracowników. Jak jest w rzeczywistości?

Właścicielem sieci Biedronka jest Jeronimo Martins Polska. To największy w Polsce prywatny pracodawca – na podstawie umów o pracę zatrudnia ok. 65 tys. osób. Wraz z początkiem 2018 r. firma podniosła wynagrodzenia – po raz czwarty w przeciągu dwóch ostatnich lat. To, ile się zarabia w Biedronce na cały etat, uzależnione jest obecnie od kilku czynników takich jak:

– staż pracy,

– zajmowane stanowisko,

– lokalizacja sklepu – najlepsze zarobki są w sklepach warszawskich.

Pracownicy mają także możliwość otrzymania uznaniowej premii kwartalnej (500 zł).

Ile się zarabia w Biedronce 2018 – stawki na początek

Osoba przyjęta do pracy na stanowisku sprzedawca-kasjer otrzymuje na początek 3250 zł brutto. Na tę kwotę składają się poniższe elementy:

– 2700 zł pensji zasadniczej,

– 550 zł premii za 100 proc. obecność w pracy (czyli bez zwolnień lekarskich).

Po roku pracy zarobki zostaną podniesione o 100 zł brutto.

Ile się zarabia w Biedronce na kasie po kilku latach?

Im dłuższy straż, tym wyższe wynagrodzenie. Po 3 latach sprzedawca-kasjer może otrzymać 3550 zł brutto, z czego 3000 zł to pensja zasadnicza, a 550 zł to premia za 100 proc. obecność w pracy.

Ile zarabia sie w magazynie Biedronki?

Co się tyczy zarobków magazynierów w Biedronce, to po ostatnich podwyżkach ich pensje mieszczą się w przedziale od 3050 zł do 4000 zł brutto miesięcznie – z uwzględnieniem premii za nieplanowane nieobecności.

Ile w Biedronce zarabia kierownik?

Podwyżkami objęta została także kadra kierownicza, aczkolwiek w tym przypadku sieć nie ujawniła konkretnych kwot. Wiadomo jedynie tyle, że związku zawodowe postulowały o podniesienie pensji do 6000 zł dla kierowników i do 4500 zł dla ich zastępców (podane kwoty są kwotami brutto).

Ile zarabia się w Biedronce – zapytaj o świadczenia pozapłacowe

Pracownicy Biedronki mają ponadto prawo do korzystania z licznych świadczeń pozapłacowych takich jak m.in.:

– dofinansowanie kart Multisport,

– program „Wracaj do zdrowia” stworzony z myślą o pracownikach, u których poważna choroba może wpłynąć na pogorszenie sytuacji materialnej – w ramach tego programu jest przyznawana bezzwrotna zapomoga,

– wyprawki dla noworodków i pierwszoklasistów,

– paczki okolicznościowe, np. na Boże Narodzenie,

– dofinansowanie kolonii i obozów dla dzieci,

– pakiet badań profilaktycznych.