Browse By

Ile zarabia dostawca pizzy?

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.3]

Czy znalezienie pracy bez doświadczenia jest realne? Jak najbardziej tak – współczesny rynek stwarza młodym ludziom wiele możliwości. Mogą oni np. zatrudnić się w charakterze dostawcy pizzy – zamawianie jedzenia z dostawą do domu to obecnie jedna z najpopularniejszych usług, stąd też zapotrzebowanie na dostawców jest spore.

Na stanowisku dostawcy pizzy najchętniej widziane są młode, dyspozycyjne i komunikatywne osoby, które nie mają problemu z poruszaniem się po mieście (bardzo dobrze znają jego topografię). Niezbędne jest ponadto posiadanie prawa jazdy kat. B bądź uprawnień na skuter, chociaż na ulicach coraz częściej widuje się dostawców na rowerach. A ile zarabia dostawca pizzy na skuterze lub z innym środkiem transportu?

Ile zarabia dostawca pizzy – zarobki 2018

Wysokość zarobków dostawcy pizzy jest w dużej mierze uzależniona od pracodawcy. W niektórych firmach dostawcy mają umowę o pracę z pensją minimalną (w 2018 r. jest to 2100 zł brutto), w innych pracują na umowę cywilnoprawną. Stawki są bardzo zróżnicowane, nie zawsze też pracodawca zwraca 100 proc. wydatków na paliwo. Z informacji samych zainteresowanych wynika, że średnie wynagrodzenie dostawcy pizzy waha się w przedziale 2000-3000 zł netto miesięcznie. Dodatkowo da się „wyciągnąć” nawet kilkaset złotych z napiwków.

Praca na opisywanym stanowisku do łatwych nie należy. Aby mieć zarobki na przyzwoitym poziomie, trzeba pracować i po kilkanaście godzin dziennie, nierzadko przez 7 dni w tygodniu. Nie jest to lekki kawałek chleba, aczkolwiek dla wielu osób – np. dla studentów rozglądających się za dorywczym zajęciem zarobkowym – to szansa na zdobycie doświadczenia i podreperowanie budżetu.