Browse By

Ile zarabia instruktor tańca?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zostać instruktorem tańca – to marzenie niejednej osoby rozbudzane za sprawą m.in. różnych programów telewizyjnych, gdzie podziwiać można taneczne popisy celebrytów. Czy jest to zajęcie opłacalne? Dla najlepszych w branży z pewnością tak. Ponadto daje ono szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o zawodowy rozwój.

Zostać instruktorem tańca nie jest łatwo. Trzeba przede wszystkim posiadać przygotowanie taneczne – zdobywa się je w odpowiednich szkołach i na kursach, czasami niezbędne jest wykształcenie drugiego stopnia z przygotowaniem pedagogicznym. W fachu tym nie wolno spocząć na laurach, należy się szkolić i szlifować swe umiejętności przez cały czas. W charakterze instruktorów zwykle pracują te osoby, których kariera taneczna trwa już od wielu lat i które mają talent do przekazywania wiedzy innym. Nieodzowny jest ponadto pakiet umiejętności i cech, na który składają się m.in. cierpliwość, opanowanie czy zdolność motywowania kursantów do ciężkiej pracy.

Ile zarabia instruktor tańca – średnie wynagrodzenie

To, ile zarabiają instruktorzy tańca, jest uzależnione od kilku czynników. Ważną rolę w tym kontekście ogrywają m.in. doświadczenie oraz miejsce i region zatrudnienia. Nie bez znaczenia jest również to czy instruktor pracuje dla kogoś (np. dla szkoły tańca) czy też prowadzi własną działalność. Przeciętne zarobki miesięczne brutto w tym zawodzie kształtują się na poziomie ok. 3000 zł. Częstą formą rozliczania się z klientami są stawki godzinowe – tu zaś rozpiętość jest ogromna.

Ile na godzinę zarabia instruktor tańca?

To, ile zarabia instruktor tańca za godzinę, to w głównej mierze efekt jego doświadczenia i renomy. Stawki godzinowe znanych instruktorów, którzy mają już wyrobioną markę, zaczynają się od 500 zł wzwyż – dla porównania średnia stawka wynosi ok. 100 zł. W praktyce nie istnieje górna granica zarobków – wynosi ona tyle, ile klienci są w stanie zapłacić za lekcje.