Browse By

Ile zarabia kasjerka?

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Praca na kasie – opłaca się czy nie? Jak wynika z co i rusz publikowanych w mediach informacji, nie jest to wcale najgorzej opłacane zajęcie, choć taka praca do lekkich nie należy z uwagi m. in. na to, że wymaga nieustannego kontaktu z ludźmi i wiąże się z koniecznością spędzania wielu godzin dziennie w tej samej pozycji.

Przez bardzo długi czas w społecznej świadomości funkcjonowało przeświadczenie, że zarobki kasjerów są marne. Obecnie często się mówi o nich np. w kontekście wynagrodzeń w innych branżach, w których niezbędne są odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Niewątpliwym plusem pracy na kasie jest to, że może ją wykonywać teoretycznie każdy, co daje spore szanse na znalezienie zatrudnienia m.in. osobom bez doświadczenia.

Ile zarabia brutto kasjer?

W Polsce przeciętne zarobki na stanowisku kasjera wynoszą ok. 2418 zł brutto. To, ile zarabia kasjerka czy kasjer, zależą w ostatecznym rozrachunku od paru czynników takich jak np. miejsce i region zatrudnienia, nie bez znaczenia w tym kontekście jest również staż pracy.

Ile zarabia kasjerka w Biedronce?

Osoby, które rozpoczynają pracę w Biedronce na stanowisku kasjera, otrzymują minimum 2650 zł brutto (włącznie z nagrodą za brak nieplanowanych nieobecności). Po roku pracy mogą liczyć na pierwszą podwyżkę, a na kolejną po 3 latach, dzięki czemu ich zarobki wzrosną średnio do ok. 3000 zł brutto. Duży wpływ na wysokość wynagrodzenia ma lokalizacja sklepu – i tak przykładowo w warszawskich Biedronkach kasjerzy po 3 latach zarabiają nawet 3550 zł brutto (razem ze wspomnianą wcześniej premią wynoszącą 500 zł brutto).

Ile zarabia kasjerka w Lidlu?

W Lidlu nowo zatrudniony kasjer zarabia średnio 2500-3300 zł brutto. Po 2 latach dostaje podwyżkę – otrzymuje wówczas 3000-3800 zł brutto.

Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie?

W Kauflandzie zarobki kasjerów kształtują się przeciętnie na poziomie 2600-3100 zł brutto. W małych miastach są to kwoty rzędu 2600-2900 zł brutto. W najlepszej sytuacji są pracownicy z warszawskich sklepów – tu na kasie zarabia się 3100-3400 zł brutto.

Ile zarabia kasjer w Auchan i Carrefour?

W Auchan i Carrefour kasjerzy mają prawo narzekać na zarobki – 2000 zł brutto to nie jest wysoka kwota. Pracodawcy uważają jednak, iż dodatkowe korzyści w postaci m.in. wyprawek czy prywatnej opieki medycznej, stanowią rekompensatę.