Browse By

Ile zarabia się w Urzędzie Pracy?

Click to rate this post!
[Total: 33 Average: 2.6]

Czy urząd pracy jest instytucją, w której warto podejmować zatrudnienie? Zdaniem wielu osób gra jest zdecydowanie warta świeczki – etat w państwowym urzędzie nieodmienne od lat kojarzy się ze stabilizacją i niezłymi zarobkami. Jak jest w rzeczywistości?

Co składa się na zarobki w urzędach pracy?

Zarobki urzędników państwowych to temat wzbudzający sporo kontrowersji. W obszarze tym występują jednak niemałe rozbieżności – w zależności od różnych czynników jak m.in. miejsce zatrudnienia czy sprawowana funkcja. Na wynagrodzenie w urzędzie pracy – podobnie jak w innych organach administracji państwowej – składa się kilka elementów, w tym:

– wynagrodzenie zasadnicze,

– dodatek za staż pracy,

– premie,

– trzynastka.

Szczegółowe informacje o tym, jakie są zarobki w urzędzie pracy, są trudne do znalezienia, gdyż sami zainteresowani niechętnie ich udzielają. Niemniej nie oznacza to kompletnego braku orientacji w temacie. Oto parę przykładów.

Referent i doradca zawodowy w urzędzie pracy – zarobki

Średnie zarobki doradcy zawodowego w urzędzie pracy wynoszą ok. 2918 zł brutto miesięcznie – osoby rozpoczynające pracę w tym zawodzie otrzymują ok. 600 zł mniej, zaś najlepsi specjaliści mogą liczyć na uposażenie rzędu ok. 3930 zł brutto.

Z kolei przeciętne zarobki referenta w urzędzie pracy to ok. 2553 zł brutto. Osoby nowo zatrudnione na tym stanowisku zarabiają o ok. 400 zł, zaś doświadczony pracownik z wieloletnim stażem otrzymuje ok. 3161 zł brutto.

Praca w urzędzie pracy – zarobki dyrektorów

Najczęściej pojawia się pytanie o to, ile zarabiają w urzędzie pracy dyrektorzy. W tym zakresie również brak jest konkretnych danych. Na jakim zatem poziomie kształtują się na tym stanowisku zarobki w urzędzie pracy – forum internetowe (i to niejedno) poświęcone wynagrodzeniom urzędników to jedno z głównych źródeł informacji. Wynika z nich, że zarobki dyrektorów urzędów pracy zaczynają się od 8000 zł brutto wzwyż – oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że np. zarobki w wojewódzkim urzędzie pracy są wyższe niż zarobki w powiatowym urzędzie pracy etc. Przykładowo w 2015 r. dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach otrzymywał 8500 zł brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *