Browse By

Ile zarabia kasjerka?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Praca na kasie – opłaca się czy nie? Jak wynika z co i rusz publikowanych w mediach informacji, nie jest to wcale najgorzej opłacane zajęcie, choć taka praca do lekkich nie należy z uwagi m. in. na to, że wymaga nieustannego kontaktu z ludźmi i wiąże się z koniecznością spędzania wielu godzin dziennie w tej samej pozycji.

Przez bardzo długi czas w społecznej świadomości funkcjonowało przeświadczenie, że zarobki kasjerów są marne. Obecnie często się mówi o nich np. w kontekście wynagrodzeń w innych branżach, w których niezbędne są odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Niewątpliwym plusem pracy na kasie jest to, że może ją wykonywać teoretycznie każdy, co daje spore szanse na znalezienie zatrudnienia m.in. osobom bez doświadczenia.

Ile zarabia brutto kasjer?

Jak podaje Biznesfeed.pl, w Polsce przeciętne zarobki na stanowisku kasjera wynoszą ok. 2418 zł brutto. To, ile zarabia kasjerka czy kasjer, zależą w ostatecznym rozrachunku od paru czynników takich jak np. miejsce i region zatrudnienia, nie bez znaczenia w tym kontekście jest również staż pracy.

Ile zarabia kasjerka w Biedronce?

Osoby, które rozpoczynają pracę w Biedronce na stanowisku kasjera, otrzymują minimum 2650 zł brutto (włącznie z nagrodą za brak nieplanowanych nieobecności). Po roku pracy mogą liczyć na pierwszą podwyżkę, a na kolejną po 3 latach, dzięki czemu ich zarobki wzrosną średnio do ok. 3000 zł brutto. Duży wpływ na wysokość wynagrodzenia ma lokalizacja sklepu – i tak przykładowo w warszawskich Biedronkach kasjerzy po 3 latach zarabiają nawet 3550 zł brutto (razem ze wspomnianą wcześniej premią wynoszącą 500 zł brutto).

Ile zarabia kasjerka w Lidlu?

W Lidlu nowo zatrudniony kasjer zarabia średnio 2500-3300 zł brutto. Po 2 latach dostaje podwyżkę – otrzymuje wówczas 3000-3800 zł brutto.

Ile zarabia kasjerka w Kauflandzie?

W Kauflandzie zarobki kasjerów kształtują się przeciętnie na poziomie 2600-3100 zł brutto. W małych miastach są to kwoty rzędu 2600-2900 zł brutto. W najlepszej sytuacji są pracownicy z warszawskich sklepów – tu na kasie zarabia się 3100-3400 zł brutto.

Ile zarabia kasjer w Auchan i Carrefour?

W Auchan i Carrefour kasjerzy mają prawo narzekać na zarobki – 2000 zł brutto to nie jest wysoka kwota. Pracodawcy uważają jednak, iż dodatkowe korzyści w postaci m.in. wyprawek czy prywatnej opieki medycznej, stanowią rekompensatę.