Browse By

Ile zarabia kurier?

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 2]

Czy opłaca się zostać kurierem? Z pewnością jest to interesująca alternatywa dla siedzenia za biurkiem przez kilka godzin każdego dnia, niemniej wymaga pewnych predyspozycji i umiejętności. Absolutną podstawą jest posiadanie prawa jazdy kat. B. Własny samochód mile widziany, aczkolwiek nie jest to warunek, który muszą spełniać kandydaci.

Podstawowym obowiązkiem kuriera jest odbieranie przesyłek i dostarczanie ich do klientów firmy kurierskiej oraz wypełnianie związanej z tym dokumentacji. Poszczególnym kurierom są przydzielane rejony, które należy obsłużyć. Bardzo ważna w tym zawodzie jest umiejętność planowania dnia pracy, a także solidność i terminowość. Zawsze trzeba mieć na uwadze różne utrudnienia, które mogą spowodować opóźnienia w dostawie przesyłek, np. remonty dróg czy korki. Znakomita większość firm preferuje kandydatów posiadających własną działalność gospodarczą lub deklarujących gotowość do jej uruchomienia.

Ile zarabia kurier w Polsce?

Wiele czynników ma wpływ na to, ile zarabia kurier. Kluczową przesłanką decydującą o wysokości wynagrodzenia jest ilość dostarczonych przesyłek, liczy się także ich waga oraz rodzaj. Nie bez znaczenia jest też region zatrudnienia – na najlepsze zarobki liczyć mogą kurierzy z województw wielkopolskiego, mazowieckiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego, a najgorzej opłacani są kurierzy z podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podkarpackiego. W dużych miastach zarabia się więcej niż na wsiach i w małych miejscowościach. Istotna jest przy tym kondycja finansowa firmy kurierskiej. Średnie zarobki na omawianym stanowisku wynoszą 3000 zł brutto miesięcznie. Spora grupa kurierów zarabia więcej niż 3800 zł, ale nie brakuje i takich, dla których maksymalną granicą jest 2500 zł.

Ile zarabia kurier DPD?

Firma DPD jakiś czas temu chwaliła się, że jej kurierzy zarabiają 6000 zł. Jeśli jednak wziąć pod uwagę to, że za wynajem auta (jeżeli ktoś nie dysponuje własnym) i za strój roboczy trzeba zapłacić oraz ponieść koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, to nie wygląda to już tak różowo jak na pierwszy rzut oka.