Browse By

Ile zarabia programista?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

Branża IT uchodzi za jedną z najbardziej rozwojowych i najlepiej wynagradzanych. Pozwala również pokierować karierą na wiele sposobów, a popyt na dobrych specjalistów nie maleje. Za przykład niech posłużą tu programiści – ich zarobki rosną z roku na rok, dlatego też chętnych do pracy w tym zawodzie nie brakuje.

Bez programistów trudno byłoby wyobrazić sobie współczesny świat. Wielu takich fachowców jest samoukami, niemniej obecnie większość firm wymaga od kandydatów wykształcenia wyższego informatycznego. Warto o tym pomyśleć już na etapie nauki w szkole średniej. Dobry programista posiada ogromny zakres wiedzy, którą nieustannie poszerza. Nieustanne trzymanie ręki na pulsie w tej branży jest zresztą niezbędne, ponieważ technologie rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Dobrego programistę cechują dokładność, cierpliwość, samodzielność, umiejętność pracy w grupie itp.

Ile zarabia programista w Polsce?

Na wysokość zarobków programistów wpływają liczne czynniki takie jak m.in. doświadczenie, kwalifikacje, rodzaj umowy, miejsce i region zatrudnienia etc. Żadną tajemnicą nie jest, że najatrakcyjniejsze dochody osiągają specjaliści zatrudnieni w przedsiębiorstwach IT z sektora finansowego. Następne w kolejności są sektory usług i software. Przeciętne zarobki programistów znacznie przewyższają średnią krajową i wynoszą ok. 6380 zł brutto miesięcznie.

Ile zarabia programista java w Polsce?

Na polskim rynku IT największą popularnością cieszy się technologia JAVA. Senior developer zarabia średnio 15000-16000 zł brutto, zaś junior developer – 4000-7000 zł. Warto w tym miejscu wspomnieć, ile zarabia programista bez doświadczenia – początkujący developer może liczyć na ok. 5500 zł brutto. Podane  tutaj stawki dotyczą osób zatrudnionych na umowę o pracę.

Ile zarabia programista gier komputerowych?

Wielu programistów decyduje się na pracę w branży gier komputerowych – i słusznie, gdyż są nieźle opłacani. Średnio jest to ok. 6000 zł brutto, na poszczególnych stanowiskach medialne stawki brutto kształtują się następująco:

– Character Artist – 9000 zł,

– animator 3D – 8000 zł,

– specjalista od Motion Capture – 8000 zł,

– VFX Artist – 8000 zł.

Ile zarabia programista aplikacji mobilnych?

Średnie wynagrodzenie na stanowisku programisty aplikacji mobilnych kształtuje się w granicach 6300 zł brutto. Najlepsi w tej dziedzinie fachowcy otrzymują miesięcznie od 8800 zł brutto wzwyż.

Ile zarabia programista za granicą?

Spore grono świetnych, doświadczonych programistów decyduje się wyjechać za granicę – trudno się dziwić, ponieważ w wielu krajach mogą oni liczyć na jeszcze zarobki aniżeli w Polsce. Przykładowo w Londynie średnie zarobki programistów wynoszą ok. 35000 GBP, w Berlinie – ok. 36000-40000 EUR, w Zurychu – ok. 110000 CHF, w Dublinie – ok. 51000 EUR.