Browse By

Ile zarabia przedstawiciel handlowy?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Dobry handlowiec jest dla każdej firmy na wagę złota – jego zadaniem jest pozyskiwanie nowych klientów. Ofert pracy dla przedstawicieli handlowych nie brakuje – należą oni do grona najbardziej poszukiwanych specjalistów w Polsce. Trend ten utrzymuje się już od lat – i póki co nie zanosi się na to, aby sytuacja uległa zmianie.

W charakterze przedstawiciela handlowego może zatrudnić się zarówno osoba posiadająca już doświadczenie, jak i taka, która dopiero je zdobywa. Najważniejsze bowiem w tym zawodzie są pewne predyspozycje oraz kompetencje miękkie, m.in. komunikatywność, zdolności negocjacyjne, samodzielność, elastyczność, cierpliwość, orientacja na sukces etc. Ponadto dobry przedstawiciel jest ekspertem w branży, w której pracuje – posiada rozległą wiedzę na temat towarów i usług, które sprzedaje. Niezbędne jest ponadto posiadanie prawa jazdy kat. B.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy w Polsce?

To, ile zarabia przedstawiciel handlowy, jest uzależnione od wielu czynników, w tym od branży, regionu zatrudnienia oraz doświadczenia. Przeciętne wynagrodzenie na omawianym stanowisku kształtuje się na poziomie 4210 zł brutto. Osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie zarabiają znacznie mniej – z tego chociażby względu, że nie mają tak rozbudowanej sieci klientów jak przedstawiciele z dłuższym stażem.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy – lubelskie a mazowieckie?

Najlepiej opłacani są przedstawiciele działający na terenie województwa mazowieckiego, a najsłabiej w województwie lubelskim. Należy przy tym pamiętać, iż wynagrodzenie przedstawiciela składa się z podstawy oraz prowizji – ten drugi element ma kluczowe znaczenie dla wysokości zarobków. Ponadto standardem w większości firm jest wypłacanie przedstawicielom handlowym premii kwartalnych, które mogą wynieść do 18000 zł brutto.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy w branży farmaceutycznej?

Przedstawiciele handlowi pracujący w branży farmaceutycznej/medycznej nie mogą narzekać na zarobki, ponieważ to właśnie oni są znajdują się w gronie przedstawicieli wynagradzanych najbardziej sowicie. Przeciętna wysokość ich pensji wynosi ok. 6000 zł brutto, aczkolwiek najobrotniejsze osoby z doświadczeniem „wyciągają” miesięcznie od 10000 do 13000 zł brutto.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy w branży telekomunikacyjnej?

Kolejną branżą, która nie żałuje pieniędzy na pensje przedstawicieli handlowych, jest branża telekomunikacyjna/IT. Miesięcznie dostać można nawet 14000 zł brutto.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy w branży spożywczej?

Zarobki przedstawicieli handlowych w branży spożywczej mieszczą się w średnim przedziale od 2000 do 3000 zł brutto.