Browse By

Kierowca taxi w Warszawie – ile można zarobić?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Praca w taksówce wydaje się bardzo intratna, ale jak jest w rzeczywistości? Czy kierowcy taxi zarabiają tak dużo, jak nam się wydaje? Od czego tak naprawdę zależą ich zarobki? Zapraszamy do sprawdzenia!

Chętnych do pracy w zawodzie taksówkarza jest bardzo wielu. W tym zawodzie mamy większą wolność niż na innych stanowiskach – taksówkarz sam może wybierać swoje godziny pracy, a także sam może przez to wpłynąć na wysokość swoich zarobków.

Z drugiej jednak strony do zostanie taksówkarzem potrzeba sporej sumy – jest ona potrzebna nie tylko na samochód, ale również na zdobycie licencji, zakupienie odpowiedniego wyposażenia, w tym taksometru, na opłacenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wobec tego koszty pracy taksówkarza nie są niskie, co jednak nie oznacza wcale, że nie jest to mało opłacalny zawód. Można również postawić na pracę w sieci taksówek – http://www.taximpt.pl/praca

W zależności od czasu pracy kierowca taxi w Warszawie może zarobić miesięcznie od około 2 000 złotych do nawet ponad 5 000 złotych po odjęciu kosztów wskazanych powyżej. Oczywiście, aby tyle zarobić, taksówkarz musi również pracować przez odpowiedni okres i musi mieć wystarczającą liczbę klientów. Najwięcej można zarobić w ciągu pracy w nocy, w weekendy oraz w święta, ponieważ to właśnie wtedy podróżujących jest więcej, a stawki są wyższe. Musimy jednak pamiętać o tym, że jest to również pewna niedogodność, zwłaszcza jeśli taksówkarz chciałby odpocząć z rodziną, na co może nie mieć wystarczające ilości czasu.

Wobec tego stawki dla taksówkarzy nie są wcale takie wysokie, co nie oznacza, że nie jest to praca warta podjęcia. To bardzo dobry wybór dla tych osób, które lubią jeździć samochodami i doceniają wolność. Oczywiście, do pracy w charakterze taksówkarza ważna jest też odpowiednia osobowość – w końcu każdego dnia taksówkarz styka się z klientami, dla których powinien być uprzejmy i pomocny.Podsumowując, praca jako taksówkarz także może być świetnym pomysłem na zarobek – aby jednak uzyskać sporą sumę, trzeba się dużo najeździć.