Browse By

Praca i kariera w Łodzi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W zamieszkiwanym przez ciebie mieście nie ma wartych uwagi propozycji zatrudnienia? W takim razie pomyśl o przeprowadzce do Łodzi. To właśnie tu czekają na ciebie liczne oferty dobrze płatnej pracy.

Poziom bezrobocia w Łodzi

Jeszcze do niedawna miastem, które słynęło z dużej ilości ofert pracy kierowanych do pracowników fizycznych oraz specjalistów z różnorodnych branż, była Warszawa. To właśnie praca w stolicy kojarzyła się z możliwością rozwoju zawodowego idącego w parze ze stosunkowo wysokim wynagrodzeniem. Niemniej jednak w chwili obecnej równie dobre warunki zatrudnienia oferuje Łódź. Dowodem na potwierdzenie tej tezy są chociażby dane udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny. Wynika z nich, że pod koniec marca 2018 roku stopa bezrobocia rejestrowana w województwie Łódzkim spadła z poziomu 7% do 6,8%. Warto dodać, iż najniższą stopę bezrobocia odnotowano w powiecie rawskim. Wyniosła ona jedynie 4,2%. Jak stwierdza Bożena Woźniak, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie, jest to najniższy poziom bezrobocia w historii, czyli od 1990 roku.

Gdzie szukać pracy?

Miejscem, które z całą pewnością powinna odwiedzić każda osoba aktywnie poszukująca pracy w Łodzi, jest Urząd Pracy. Bezrobotni mogą zgłaszać się zarówno do Wojewódzkiego Urzędu Pracy znajdującego się na ul. Wólczańskiej 49, jak i – w zależności od miejsca zamieszkania – Powiatowych Urzędów Pracy. Te drugie znajdują się na ul. Częstochowskiej 40/52, ul. Jana Kilińskiego 102/102A oraz ul. Milionowej 91. Poza tym warto odwiedzić łódzkie agencje pracy. Jakie konkretnie? Przede wszystkim Randstad, Fenix Polska, Work Temp Service, Agencję Zatrudnienia Trenkwalder, Adecco Poland, Beetsma czy Manpower. Liczne ogłoszenia pracodawców znajdziemy również w internecie (np. na stronie www.jober.pl), łódzkich gazetach czy nawet radiu. Ile można zarobić w Łodzi? Wszystko uzależnione jest od branży, naszego wykształcenia i doświadczenia, niemniej jednak warto wiedzieć, że przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2018 roku wynosiło tu 4445,97 zł.

A jeśli nie Łódź, to co?

Inną opcją, umożliwiającą znalezienie dobrze płatnej pracy, jest wyjazd za granicę. Dokąd warto się udać? Na przykład do Niemiec. Jak wynika ze statystyk Centrum Badań Opinii Społecznej, to właśnie tam przebywa aż 41% wszystkich Polaków pracujących poza granicami kraju. Dlaczego Niemcy? Głównie ze względu na niewielką odległość od Polski i ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Poza tym warto rozważyć wyjazd do Wielkiej Brytanii. Tu również nie brak pracy dla mieszkańców naszego kraju. Co więcej, wynagrodzenia na Wyspach Brytyjskich są wyższe, niż pensje wypłacane w Niemczech.

Przeczytaj również: